Głównym celem tego zadania była przebudowa zatok autobusowych w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić podróżnym, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z rzeszowskiej komunikacji miejskiej.
Inwestycja polegała na zaprojektowaniu i wybudowaniu zatok autobusowych oraz na montażu nowych wiat przystankowych. W ramach tego zadania wymieniane były m.in. krawężniki na peronowe (półokrągłe), dzięki którym autobusy mogą podjeżdżać do krawędzi chodnika. To daje większy komfort wchodzącym i wychodzącym z pojazdu pasażerom.

Ponadto wymieniana została nawierzchnia zatok na trwalszą - betonową, przebudowano chodniki i ścieżki rowerowe, studnie i wpusty kanalizacji deszczowej. W celu dostosowania przystanków dla osób niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących zastosowane zostały płytki integracyjne (z wypustkami) w kolorze żółtym oraz pasy ostrzegawcze.

Prace prowadzone były w sumie na 77 przystankach, które znajdują się m.in. przy ulicach: Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Staromiejskiej, Trembeckiego, Witolda, Zółkiewskiego.

Był to już czwarty etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Kosztował ponad 16,8 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.