Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła prace modernizacyjne na przejściach dla pieszych przy Drodze Krajowej 28 w Gminie Jedlicze.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi obecnie prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w kluczowych punktach Drogi Krajowej 28 przebiegającej przez Gminę Jedlicze.
W ramach podejmowanych działań, znaczącej poprawie ulegnie oświetlenie przejścia przy Szkole Podstawowej w Moderówce oraz przejścia zlokalizowanego w pobliżu skrzyżowania z drogą powiatową Jaszczew-Jedlicze.
Również w Jaszczwi zostanie lepiej doświetlone przejście przy pomniku poległych w I Wojnie Światowej, które znajduje się nieopodal drogi do szkoły i przedszkola. W tym miejscu zaplanowano także przedłużenie chodnika, co umożliwi pieszym bezpieczne dotarcie do przystanku bez konieczności poruszania się poboczem.
Modernizacji poddano także oświetlenie na dwóch przejściach dla pieszych w Potoku: przy kościele oraz na tzw. "górce", czyli w pobliżu granicy Potoka i Jedlicza.
Wszystkie te prace były uzgadniane z Gminą Jedlicze na etapie projektowania. Gmina podjęła również decyzję o finansowaniu kosztów energii dla nowego oświetlenia.
Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz, odpowiadając na liczne apele mieszkańców, zwrócił się do GDDKiA z prośbą o podjęcie dodatkowych działań.
Samorząd zadeklarował wsparcie w postaci ewentualnej realizacji części projektowej lub częściowej partycypacji w kosztach wykonania robót w następującym zakresie:
- Budowa około 300-metrowego odcinka drogi dla pieszych i rowerów w miejscowości Potok
- Wykonanie około 380-metrowej drogi dla pieszych i rowerów w miejscowości Potok
- Budowa 30-40 metrowego odcinka chodnika w miejscowości Jaszczew
- Wykonanie 180-metrowego odcinka chodnika w miejscowości Jaszczew
- Budowa oświetlenia drogowego na odcinkach DK28 w miejscowościach Potok, Jaszczew i Moderówka
Realizacja tych inwestycji znacząco poprawi bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców poruszających się po Drodze Krajowej 28 na terenie Gminy Jedlicze.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!