Na pograniczu Korczyny i Krościenka Wyżnego, w rejonie ulic Akacjowej i Marynkowskiej, pojawił się wyjątkowy skrzydlaty gość czapla biała (Ardea alba). Ten rzadki widok to nie tylko gratka dla pasjonatów ornitologii, ale również znak pozytywnych zmian zachodzących w lokalnym ekosystemie.
Na granicy Korczyny i Krościenka Wyżnego, w pobliżu ulic Akacjowej i Marynkowskiej, mieszkańcy mogli zaobserwować wyjątkowego ptasiego gościa - czaplę białą (Ardea alba). To rzadki widok w naszym regionie, który cieszy zarówno miłośników przyrody, jak i przypadkowych obserwatorów.

Czapla biała wyróżnia się elegancką sylwetką, długą szyją oraz charakterystycznym śnieżnobiałym upierzeniem. W locie prezentuje się niezwykle dostojnie, a jej szeroko rozpostarte skrzydła mogą osiągać nawet 170 cm rozpiętości. Ten majestatyczny ptak przyciąga uwagę swoim wdziękiem i dostojnym sposobem poruszania się.

Jeszcze do niedawna czapla biała była gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Jednak dzięki determinacji ekologów i ornitologów oraz wprowadzonym działaniom ochronnym, populacja tych ptaków stopniowo się odbudowuje. W rezultacie czaple białe coraz częściej pojawiają się na rozlewiskach, bagnach, mokradłach oraz łąkach w naszych okolicach i innych regionach Polski.

Czapla biała to ptak wędrowny - tradycyjnie zimą opuszcza północne rejony Europy i udaje się na południe. Jednak obserwacje ornitologów wskazują na interesującą zmianę w zachowaniu tych ptaków. Łagodne zimy, będące prawdopodobnie skutkiem zmian klimatycznych, sprawiają, że coraz więcej osobników pozostaje w Polsce na stałe.

Pojawienie się czapli białej na granicy Korczyny i Krościenka Wyżnego to nie tylko ciekawostka przyrodnicza, ale również dobry znak świadczący o poprawie stanu środowiska naturalnego w naszym regionie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.