W Krempnej odbyła się debata społeczna, której organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Gmina Krempna. Przedmiotem spotkania było zjawisko przemocy domowej. Udział w wydarzeniu wzięli mieszkańcy gminy, którzy wysłuchali wystąpień prelegentów, a następnie chętnie zabierali głos podczas dyskusji dotyczącej problemu jakim jest przemoc domowa.
W miniony piątek, w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Krempnej odbyła się debata społeczna. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle wraz z Gminą Krempna. Spotkanie nosiło nazwę "Przemoc domowa w kontekście prawnym i psychologicznym - w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Krempna".

Debacie przewodniczył kom. Bartłomiej Świerczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który wraz z Katarzyną Maciejczyk Wójtem Gminy Krempna przywitali zebranych gości i przypomnieli o idei organizowania takich spotkań.

W przedsięwzięciu udział brała także nadkom. Elżbieta Siupik wojewódzki koordynator ds. przemocy domowej oraz ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Magdalena Maculak psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, asp. szt. Grzegorz Stygar Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, mł. asp. Daniel Lelko Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle oraz podkom. Barbara Pawłowska i asp. Rafał Gotfryd z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Jako pierwsza głos zabrała nadkom. Elżbieta Siupik, która poruszyła aspekty prawne dotyczące zjawiska przemocy domowej. Później swoje wystąpienia miała Magdalena Maculak, która przedstawiła zjawisko przemocy domowej w kontekście psychologicznym. Jako ostatni przemawiał asp. Rafał Gotfryd. Funkcjonariusz przedstawił statystyki dotyczące przemocy domowej na terenie powiatu jasielskiego i gminy Krempna.

Główną częścią debaty była dyskusja. Podczas jej trwania uczestnicy chętnie zadawali pytania, na które zaproszeni goście szczegółowo odpowiadali. Mundurowi wysłuchali także kilku propozycji oraz uwag dotyczących oczekiwań w zakresie działalności Policji. Na koniec słuchacze wypełnili anonimowe ankiety, które pozwoliły na sprecyzowanie zgłaszanych wniosków.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.